Skip to content
Instagram Facebook TikTok
  • ArrangementerExpand
    • Polterabend
    • Private events
    • Events
  • InfoExpand
    • Find vej
    • FAQ
  • Om osExpand
    • Instruktørteamet
    • Instruktør uddannelse
    • Om Marie Kolstrup
  • GalleriExpand
    • ElitePole Kbh. NV
    • ElitePole Amager
    • ElitePole Rødovre
  • Blog
  • Kontakt
  • English
  • Dansk
Account Log ind
ElitePoleElitePole
  • HoldExpand
    • Skema
    • Holdbeskrivelser
    • Poledance i København
    • Twerk i København
    • Aerial Hoop i København
    • Smidighedstræning i København
  • Priser
  • Book prøvetime
  • Pole for begyndere
Bliv medlem
ElitePoleElitePole
Bliv medlem

Husregler hos ElitePole

Husregler


For at sikre et trygt, respektfuldt og professionelt træningsmiljø for alle medlemmer, instruktører og øvrigt personale gælder følgende husregler i ElitePole.

ElitePole’s personale og instruktører er ansvarlige for at håndhæve husreglerne. Medlemmer forventes altid at følge anvisninger givet af personale og instruktører.

Såfremt et medlem ikke ønsker at efterleve husreglerne eller anvisninger givet af ElitePole’s personale, kan medlemmet blive bedt om at forlade træningen eller studiet. Gentagne eller grove overtrædelser kan medføre bortvisning og opsigelse af medlemskabet.

Respekt for hinanden

  • Alle medlemmer, instruktører og øvrigt personale skal behandles med respekt.
  • Chikanerende, truende, diskriminerende, krænkende eller grænseoverskridende adfærd over for andre medlemmer, instruktører eller personale accepteres ikke.
  • ElitePole ønsker et inkluderende træningsmiljø, hvor mennesker med forskellige baggrunde, aldre og erfaringer kan træne sammen i en tryg og respektfuld atmosfære.

Fremmøde og check-in

  • Du skal være tilmeldt holdet online for at kunne deltage.
  • Fremmøde skal registreres på studiets check-in computer inden holdstart.
  • Det er ikke tilladt at fremmøde sig selv eller andre medlemmer uden faktisk at deltage i træningen.
  • Det er ikke tilladt at fremmøde medlemmer, som ikke fysisk er til stede ved check-in.
  • Misbrug af check-in systemet medfører et gebyr på 100 kr. pr. overtrædelse. Gentagne eller grove overtrædelser kan medføre bortvisning og opsigelse af medlemskabet.

For sen ankomst

  • Medlemmer, der ankommer efter holdstart, kan blive afvist fra deltagelse på holdet. Af hensyn til sikkerheden er det et krav at deltage i opvarmningen.
  • Instruktøren har ikke mulighed for at foretage individuelle vurderinger ved for sen ankomst, da instruktøren har ansvaret for undervisningen og de øvrige deltagere på holdet.
  • Afvises et medlem på grund af for sen ankomst, betragtes dette som manglende fremmøde, og de almindelige regler for udeblivelse gælder fortsat.

Påklædning

  • G-string er ikke tilladt som træningstøj, medmindre der bæres en dækkende beklædningsdel udenpå (f.eks. shorts).
  • Brystpartiet skal være dækket under træning.
  • Reglerne er indført for at sikre et trygt og respektfuldt træningsmiljø for forskellige aldersgrupper og baggrunde.

Smykker

  • Ringe, armbånd, ure, piercinger og andre smykker, som er i kontakt med polen, skal fjernes inden træning.
  • Smykker kan beskadige stænger og udstyr samt medføre skader.

Mobiltelefoner, billeder og video

  • Mobiltelefoner må ikke benyttes under undervisningen.
  • Billeder og video må kun optages med instruktørens tilladelse.
  • Alle personer, der kan ses eller høres på optagelsen, skal have givet samtykke.

Self Practice

  • Kun medlemmer med et medlemskab med adgang til Self Practice må benytte Self Practice.
  • Alle personer i salen skal være registreret til Self Practice-session med QR koden i studiet.
  • Træning foregår på eget ansvar.
  • Undervisning, coaching eller erhvervsmæssig aktivitet er ikke tilladt.
  • Der må kun trænes øvelser på eget niveau.

Udstyr og rengøring

  • Du skal altid tørre din egen pole af efter brug.
  • Poles skal altid efterlades på static mode efter brug.
  • Har du trænet med heels eller sko, som efterlader mærker på gulvet, skal mærkerne fjernes efter træning.
  • Træningsområdet skal efterlades pænt og ryddeligt.
  • Affald skal smides i skraldespandene.

Spejle

  • Det er ikke tilladt at røre ved spejlene.
  • Stræk, håndstande, træning eller anden belastning op ad spejlene er ikke tilladt.
  • Spejlene må ikke benyttes som støtte under træning.

Personlige ejendele & gæster

  • ElitePole er ikke ansvarlig for bortkomne eller stjålne ejendele.
  • Tasker, jakker og øvrige personlige ejendele skal opbevares i omklædningsrummet eller i skabe.
  • Værdi genstande medbringes i salen.
  • Personer uden et aktivt medlemskab eller en gyldig booking hos ElitePole må ikke opholde sig i salen.
  • Tilskuere er ikke tilladt.
  • Alle personer i salen skal deltage aktivt i den pågældende træning.
  • Børn må ikke opholde sig i salen. Børn, der er gamle nok til at være alene, er velkomne til at opholde sig i omklædningsrummet eller øvrige fællesarealer på eget ansvar.

Kom i gang med pole

  • Bliv medlem
  • Book prøvetime
  • Pole for begyndere

Arrangementer

  • Polterabend
  • Arrangementer i studiet

Hold

  • Skema
  • Holdbeskrivelser
  • Poledance i København
  • Twerk i København
  • Aerial Hoop i København
  • Smidighedstræning i København

Informationer

  • Priser & medlemskaber
  • Medlemskabsbetingelser
  • Husregler hos ElitePole
  • Kontakt os
  • Find vej
  • FAQ

Galleri

  • ElitePole Kbh. NV
  • ElitePole Amager
  • ElitePole Rødovre
  • Videoer
  • Arrangementer for medlemmer

elitepole

Let's TWERK AMAGER! 🔥 Join a Twerkshop with Malou Let's TWERK AMAGER! 🔥 Join a Twerkshop with Malou this Sunday! A workshop where you will learn a fun and cool twerk choreography 🍑 

💖 All Levels friendly 
💖 Incl. ElitePole membership 
💖 Book in the app 

@maloubhoffmann 

#elitepolestudios #twerkcopenhagen #Twerkshop #twerkamager #detskerikøbenhavn
IT'S OUR 14TH YEARS BIRTHDAY! 🥳❤️ It's been over IT'S OUR 14TH YEARS BIRTHDAY! 🥳❤️

It's been over a decade with pink, glitter, love, community, power and memories for life. So much has changed, but the best part of ElitePole has always been YOU! ❤️

And of course, we have to celebrate!

FREE POLE TRIAL CLASSES ALL WEEK! 🎉

Use code 14ÅR when booking at elitepole.dk - or link in bio.

Thank you for 14 incredible years! Here's to 14 more! 🥂💪❤️

(One free trial per person. Valid for Pole Level 1 classes only.) 

#elitepolestudios #poledancedenmark #poledancekøbenhavn
🔥 GIRL GANG VIBEEEEES! 🔥 More than 50% of the tic 🔥 GIRL GANG VIBEEEEES! 🔥 
More than 50% of the tickets to the ElitePole Showcase are GONE 💥 LINK IN BIO -  join an unforgettable event at the studio full of girl power, girl gang vibes (note: all genders are welcome!), creativity, inspiration and atmosphere ✨️ 

#Elitepoleshowcase #poledancecopenhagen #elitepolestudios #poledancekøbenhavn #poledancedenmark

@caeciliekathrine @jullsify @annika.oernebjerg @ceciliabrns @bianca.ro.mo
HALF OF THE TICKETS TO ELITEPOLE SHOWCASE ARE GONE HALF OF THE TICKETS TO ELITEPOLE SHOWCASE ARE GONE! 🔥🔥🔥 

✨️ 31/10 
✨️ +30 performers 
✨️ Pure MAGIC, LOVE & SUPPORT 

Get your tickets before they sell out!
Link in bio 

#elitepolestudios #showcase #poledancekøbenhavn
  • Instagram
  • Facebook
  • TikTok
Footer logo.

© All rights reserved ELITEPOLE – kontakt@elitepole.dk – CVR: 37 84 01 30

ElitePole
Administrer samtykke
For at give dig de bedste oplevelser bruger vi teknologier som cookies til at gemme og/eller få adgang til enhedsoplysninger. Hvis du giver dit samtykke til disse teknologier, kan vi behandle data som f.eks. browsingadfærd eller unikke ID'er på dette websted. Hvis du ikke giver dit samtykke eller trækker dit samtykke tilbage, kan det have en negativ indvirkning på visse funktioner og egenskaber.
Funktionsdygtig Altid aktiv
Den tekniske lagring eller adgang er strengt nødvendig med det legitime formål at muliggøre brugen af en specifik tjeneste, som abonnenten eller brugeren udtrykkeligt har anmodet om, eller udelukkende med det formål at overføre en kommunikation via et elektronisk kommunikationsnet.
Præferencer
Den tekniske lagring eller adgang er nødvendig for det legitime formål at lagre præferencer, som abonnenten eller brugeren ikke har anmodet om.
Statistikker
Den tekniske lagring eller adgang, der udelukkende anvendes til statistiske formål. Den tekniske lagring eller adgang, der udelukkende anvendes til anonyme statistiske formål. Uden en stævning, frivillig overholdelse fra din internetudbyders side eller yderligere optegnelser fra en tredjepart kan oplysninger, der er gemt eller hentet til dette formål alene, normalt ikke bruges til at identificere dig.
Marketing
Den tekniske lagring eller adgang er nødvendig for at oprette brugerprofiler med henblik på at sende reklamer eller for at spore brugeren på et websted eller på tværs af flere websteder med henblik på lignende markedsføringsformål.
  • Vælg muligheder
  • Administrer tjenester
  • Administrer {vendor_count} leverandører
  • Læs mere om disse formål
Se præferencer
  • {title}
  • {title}
  • {title}
Bliv medlem
  • Hold
    • Skema
    • Holdbeskrivelser
    • Poledance i København
    • Twerk i København
    • Aerial Hoop i København
    • Smidighedstræning i København
  • Priser
  • Book prøvetime
  • Pole for begyndere
  • Arrangementer
    • Polterabend
    • Private events
    • Events
  • Om os
    • Instruktørteamet
    • Instruktør uddannelse
    • Om Marie Kolstrup
  • Galleri
    • ElitePole Kbh. NV
    • ElitePole Amager
    • ElitePole Rødovre
    • Arrangementer for medlemmer
    • Videoer
  • FAQ
  • Blog
  • Find vej
  • Kontakt os
Account Log ind

Sprog:

  • English
  • Dansk